Wszystkie popularne domeny zawierające nazwę „Diana” są już zajęte. Tym bardziej atrakcyjną staje się oferta zakupu domeny diana.net.pl lub nawet całej strony wraz z towarzyszącymi jej usługami (hosting, poczta elektroniczna, pozycjonowanie, administracja).
Krótki przegląd sytuacji:
- diana.pl – najbardziej prestiżowa domena internetowa w Polsce powiązana z hasłem „Diana”. Przejęta przez obecnego właściciela w 2011 roku, jest cały czas opłacana mimo iż nie znajduje się pod nią żadna strona internetowa. Posiadacz nie wystawił jej do tej pory na sprzedaż. Jej wartość może wynieść kilka tys. złotych.
- diana.com.pl – druga pod względem znaczenia domena w Polsce, będąca w posiadaniu Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie. Jest zarejestrowana od blisko 15 lat i trudno sobie wyobrazić, aby Diana-PZŁ Sp. z o.o. zdecydowała się ją odsprzedać.
- diana.eu – najlepsza domena dla podmiotów poruszających się w przestrzeni europejskiej. Zarejestrowana w 2006 roku, aktualnie w posiadaniu niemieckiej firmy, która zastrzegła swoje dane. Utrzymywana na serwerach Host Master niemieckiej organizacji United-Domains AG w Starnbergu koło Monachium.
- diana.com – zdecydowany numer jeden w skali światowej. Takim adresem nie pogardziłby również nikt w Polsce. Domena jest jednak zajęta przez amerykańskiego producenta biżuterii. Jej wartość to kilkanaście tys. ale dolarów, ponieważ wejściem w jej posiadanie zainteresowane są środowiska oraz organizacje związane ze śp. księżną Walii Dianą.
- diana.net – podobna sytuacja jak z końcówką .pl tylko w skali globalnej. Obecny właściciel nie zamieścił własnej strony, w zamian domena prowadzi na stronę jej rejestratora.
Jak widać pula najpopularniejszych końcówek została już wyczerpana. Pozostają jedynie domeny dwuczłonowe typu diana.net.pl, czy diana.org.pl (z czego ta druga sugeruje bardziej organizację non-profit niż działalność gospodarczą).
Zapraszam do kontaktu.